Rally Pačejov 2019

26. 9. 2019

Náš tým se před týdnem zúčastnil Rally Pačejov a to rovnou s třemi závodními vozy.

První posádkou rally týmu Ponďa.cz byli Lukáš Pondělíček a Lukáš Vyoral s vozem Škoda Fabia Super 2000.

Kluci si chtěli na Pačejově zlepšit náladu po smolné Bohemce a na závod se moc těšili. Počasí si s námi všemi zase trochu zahrávalo, ale z předpovídaných prudkých dešťů z vedra nakonec téměř nic nebylo a závod se tak odjel na suchu a za příjemného teplého počasí. Ponďu zase trochu pozlobila technika, ale především smůla na tratích, kde ho potkalo pár výletů mimo stopu a hlavně defekty, které ho stáli nemálo vteřin a pár míst z celkového hodnocení. Nakonec si však vše sedlo a závod si Ponďa začal užívat a dostávat se do formy. I přes všechny útrapy nakonec skončil na krásném 14. místě, hned za nejsilnějšími vozy WRC a R5 a zdárně projel cílovou rampou.

pačejov ponda

Další posádkou byli manželé Trojanovi s Renaultem Clio R3T, které však, i přestože jsou místní, překvapila zíďka na RZ2 a znemožnila jim tak v závodě pokračovat.

Doma se prostě daří málokomu. :-)

pačejov trojan

Posledními účastníky od nás z týmu byli Michal Srb a Aleš Pilný s vozem Citroen C2R2 MAX. Kluci si závod užívali a měli našlápnuto na velmi dobré umístění v jejich třídě, bohužel však přestal fungovat větrák na chladiči motoru a ten se tak začal přehřívat. Doufejme, že kluci stihl vůz odstavit včas a motor neutrpěl žádnou újmu. I tato posádka tedy závod nedokončila, ale zúčastnila se alespoň poloviny z něj a diváky na tratích tak dostatečně pobavila. Příště snad bude lépe.