Rally Bohemia 2019

26. 9. 2019

Druhý červencový víkend patřil Rally Bohemia, kde se po dlouhé rekonvalescenci po úrazu páteře na start postavil Lukáš Pondělíček se spolujezdcem Lukášem Vyoralem a Škodou Fabií S2000. Plán byl jednoduchý, závod si užít.

V pátek jezdci odjeli 2 rychlostky na okruhu v Sosnové, které jste mohli v přímém přenosu sledovat na ČT Sport. Díky zpoždění startu rychlostek se však Ponďa  na televizních obrazovkách stihl prohánět jen v prvním průjezdu, ale i to je skvělé, protože někdo se tam neobjevil ani jednou.

V sobotu se však našemu týmu příliš nedařilo. Jak už to tak bývá, první závod není nikdy perfektní. Smůla se Ponďovi lepila na paty a nechtěla se pustit. Začalo to technickou závadou na intercomu, což je velmi výrazný problém, protože pokud se jezdci v kabině neslyší, stává se závod dvojnásobně nebezpečným. Samozřejmě se tento problém výrazně projevil na časech průjezdů. V tu samou chvíli se navíc řešil další problém a to nevyzpytatelné počasí, kdy na jednom konci rychlostky svítilo sluníčko a na druhém lilo jako z konve a bylo tedy velmi obtížné zvolit obutí. Ponďa zvolil mokré gumy do úplného deště, ale na jeho průjezdy vyšlo zrovna téměř vždy sucho. Aby toho nebylo málo, tak začala dělat problémy i spojka a to bylo finále. Svorně jsme si řekli, že tento závod nám nepřeje a máme jet domů. Zpětně to vnímáme i jako velmi dobré rozhodnutí, protože aprílové počasí pokračovalo až do neděle a nemálo špičkových jezdců skončilo se svým vozem mimo trať, ve škarpách a podobně. Neradi bychom skončili podobně. :-)

Ze závodu si Ponďa sice neodnesl žádné umístění, ale alespoň si vyzkoušel a potvrdil, že zdravotně je vše v pořádku a záda po operaci drží a nic mu nebrání pokračovat v závodění! Závada na spojce byla hned druhý den opravena, zbrusu nový intercom funguje neomylně a my se těšíme na Rally Pačejov, která se jede již tento víkend.

Po celý závod má panovat slunečné počasí, takže očekáváme příjemně strávený víkend. Ponďa se velmi těší a pokud budete mít cestu okolo, rádi Vás přivítáme v servisním zázemí na letišti Pole ve Lnářích na Strakonicku nebo Vás potkáme při fandění v diváckých místech u rychlostek. :-)

bohemia 2019

Distributor značky 3Q

MARLAN

Divize automatizační techniky

Kingcern

Obchod s elektronikou

Amiro

Zabezpečení dat

Gapp

Když se rozbije dron

Drone Service

Zdravotnictví moderně

First Czech Health Alliance

On-line pneuservis

PneuČR

Koupelna, která dá úsměv

Bravea

Vaše telekomunikace

Altel

Výroba protektorů

Wetest

Dopravní stavby

N+N

Vrata na míru

Sefa

Školení a poradenství managerů

Ing. Ságl

Zámečnické práce

Q08

Zabezpečení počítačových sítí

Compunet

Kdo maže, ten jede

Devold

Brzdím zásadně s

Brzdy.cz

Výfuky jedině od Roberta

RP tuning

Svět nafukovacích reklam

Reklamní oblouky

Fitness doplňky pro každého

Fitness4U

Mediální partner

Ewrc

Mediální partner

Mediasport
2012 © Ponda.cz – Vytvořilo studio WEB&DTP.
Facebook English
×