Rally Bohemia 2019

26. 9. 2019

Druhý červencový víkend patřil Rally Bohemia, kde se po dlouhé rekonvalescenci po úrazu páteře na start postavil Lukáš Pondělíček se spolujezdcem Lukášem Vyoralem a Škodou Fabií S2000. Plán byl jednoduchý, závod si užít.

V pátek jezdci odjeli 2 rychlostky na okruhu v Sosnové, které jste mohli v přímém přenosu sledovat na ČT Sport. Díky zpoždění startu rychlostek se však Ponďa  na televizních obrazovkách stihl prohánět jen v prvním průjezdu, ale i to je skvělé, protože někdo se tam neobjevil ani jednou.

V sobotu se však našemu týmu příliš nedařilo. Jak už to tak bývá, první závod není nikdy perfektní. Smůla se Ponďovi lepila na paty a nechtěla se pustit. Začalo to technickou závadou na intercomu, což je velmi výrazný problém, protože pokud se jezdci v kabině neslyší, stává se závod dvojnásobně nebezpečným. Samozřejmě se tento problém výrazně projevil na časech průjezdů. V tu samou chvíli se navíc řešil další problém a to nevyzpytatelné počasí, kdy na jednom konci rychlostky svítilo sluníčko a na druhém lilo jako z konve a bylo tedy velmi obtížné zvolit obutí. Ponďa zvolil mokré gumy do úplného deště, ale na jeho průjezdy vyšlo zrovna téměř vždy sucho. Aby toho nebylo málo, tak začala dělat problémy i spojka a to bylo finále. Svorně jsme si řekli, že tento závod nám nepřeje a máme jet domů. Zpětně to vnímáme i jako velmi dobré rozhodnutí, protože aprílové počasí pokračovalo až do neděle a nemálo špičkových jezdců skončilo se svým vozem mimo trať, ve škarpách a podobně. Neradi bychom skončili podobně. :-)

Ze závodu si Ponďa sice neodnesl žádné umístění, ale alespoň si vyzkoušel a potvrdil, že zdravotně je vše v pořádku a záda po operaci drží a nic mu nebrání pokračovat v závodění! Závada na spojce byla hned druhý den opravena, zbrusu nový intercom funguje neomylně a my se těšíme na Rally Pačejov, která se jede již tento víkend.

Po celý závod má panovat slunečné počasí, takže očekáváme příjemně strávený víkend. Ponďa se velmi těší a pokud budete mít cestu okolo, rádi Vás přivítáme v servisním zázemí na letišti Pole ve Lnářích na Strakonicku nebo Vás potkáme při fandění v diváckých místech u rychlostek. :-)

bohemia 2019

Distributor značky 3Q

MARLAN

Divize automatizační techniky

Kingcern

Obchod s elektronikou

Amiro

Zabezpečení dat

Gapp

Když se rozbije dron

Drone Service

Zdravotnictví moderně

First Czech Health Alliance

Developer

Pnemat

Koupelna, která dá úsměv

Bravea

Vaše telekomunikace

Altel

Výroba protektorů

Wetest

Dopravní stavby

N+N

Školení a poradenství managerů

Ing. Ságl

Zámečnické práce

Q08

Zabezpečení počítačových sítí

Compunet

Kdo maže, ten jede

Devold

Brzdím zásadně s

Brzdy.cz

Výfuky jedině od Roberta

RP tuning

Svět nafukovacích reklam

Reklamní oblouky

Fitness doplňky pro každého

Fitness4U

Mediální partner

Ewrc

Mediální partner

Mediasport
2012 © Ponda.cz – Vytvořilo studio WEB&DTP.
Facebook English
×