Ponďa a jeho bronzové Klatovy

11. 10. 2016

Ponďa s Edou se o uplynulém víkendu zúčastnili Rally Klatovy. Tento podnik uzavíral šampionát MMČR v rally a naše posádka se na něj opravdu těšila. Byl to totiž jejich první společný závod po dlouhé pauze, kterou museli absolvovat kvůli technické závadě před Rally Bohemia.

Tým si přes léto alespoň trochu odpočinul. Proběhla stavba nového motoru a tentokrát se Ponďa na celou operaci důkladněji zaměřil a společně s naším dvorním motorářem dohlédl na bezchybné sestavení motoru.

Ponďa a jeho bronzové Klatovy

Výsledkem je asi nejlepší motor, který byl kdy do C2R2 MAX postaven. Perfektně Ponďovi sedí, auto nádherně vyjíždí ze zatáček a je opravdu rychlé.

I když byl tento motor otestován na Rally Krušné hory, tak opravdovou zkouškou byly Klatovy. Teprve tady se mohlo naplno závodit a teprve zde si mohl Ponďa porovnat časy s přímou konkurencí a přesvědčit se, zda je auto opravdu tak dobré, jak se domníval.

Závod nezačal vůbec optimisticky. Ponďa dostal v Klatovech chřipku a tak se necítil úplně ve své kůži. Na první RZ, kde se Ponďa snažil o co nejlepší čas, byl navíc přímo před něj vyslán Safety car, čímž vznikla velmi nebezpečná situace. Zřejmě pan startér přehlédl takovou maličkost, že se po trati RZ blíží auto. I když Ponďa tuto situaci zvládl, tak mu byl přidělen čas, který mu, dle druhého průjezdu, spíše uškodil. Klukům byl přidělen čas 8:15, při druhém průjezdu touto RZ však zajeli čas 8:03, takže pravděpodobně hned na začátku ztratili vteřiny, které hráli velkou roli ke konci závodu.

Navíc se i o tento přidělený čas museli dohadovat s pořadateli, kteří si nejprve vymysleli absolutní nesmysl. Nebýt Edy, který není taková horká hlava, jako Ponďa, tak se jelo po prvním servisu domů. Eda totiž přesvědčil pořadatele k přidělení správného času, dle správného postupu při výjezdu Safety car.

A tak se pokračovalo. Ponďa byl nyní stále ve hře o pohárové pozice a až do konce závodu se tahal o druhé místo s Tomášem Pospíšilíkem. Jednou byl druhý ten, podruhé tamten. Nakonec byl Tomáš o pouhé 4 vteřiny rychlejší a Ponďa s Edou tak obsadili třetí pozici ve své třídě. Nebýt výjezdu Safety car v RZ1, mohlo to být vše jinak. Ale i tohle je rally.

Distributor značky 3Q

MARLAN

Divize automatizační techniky

Kingcern

Obchod s elektronikou

Amiro

Zabezpečení dat

Gapp

Když se rozbije dron

Drone Service

Zdravotnictví moderně

First Czech Health Alliance

On-line pneuservis

PneuČR

Koupelna, která dá úsměv

Bravea

Vaše telekomunikace

Altel

Výroba protektorů

Wetest

Dopravní stavby

N+N

Vrata na míru

Sefa

Školení a poradenství managerů

Ing. Ságl

Zámečnické práce

Q08

Zabezpečení počítačových sítí

Compunet

Kdo maže, ten jede

Devold

Brzdím zásadně s

Brzdy.cz

Výfuky jedině od Roberta

RP tuning

Svět nafukovacích reklam

Reklamní oblouky

Fitness doplňky pro každého

Fitness4U

Mediální partner

Ewrc

Mediální partner

Mediasport
2012 © Ponda.cz – Vytvořilo studio WEB&DTP.
Facebook English
×